Zmiana funkcji klawiszy klawiatury.

Opisujemy nowinki technologiczne , polecamy programy , dyskutujemy na tematy użytkowe systemów komputerowych
Awatar użytkownika
Tomy666
Manager
Manager
Posty: 252
Rejestracja: 20 sty 2010, 22:52
Studiuję: Geodezja
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Zmiana funkcji klawiszy klawiatury.

Post autor: Tomy666 » 01 wrz 2012, 20:56

Pewnie nie raz zastanawiałeś się jak zmienić funkcje konkretnego klawisza na swój ulubiony. Nic prostszego , przedstawiam niesamowity i prosty program o nazwie RemapKey. Mamy do dyspozycji dwie graficzne klawiatury , jedna to stan obecny ułożenia przycisków , druga to nasz projekt zmian. Zamiana przycisków polega na przeniesieniu konkretnego klawisza z jednej klawiatury wirtualnej na drugą.

Wygląd programu po instalacji przedstawia się tak:

Obrazek


Niewielki program do zmiany funkcji przycisków na klawiaturze. RemapKey pozwala przypisać każdemu klawiszowi dowolną funkcję innego przycisku. Jego obsługa jest bardzo prosta. W głównym oknie programu widzimy dwie klawiatury. Górna reprezentuje aktualne ustawienia, dolna natomiast ustawienia po zmianie. Aby zmienić funkcję dowolnego przycisku na inny, wystarczy przeciągnąć jeden z klawiszy z górnej klawiatury do dolnej. Wprowadzone zmiany należy zapisać, klikając na pierwszą ikonę pod menu.

Źródło:http://download.komputerswiat.pl/akceso ... y/remapkey
Uniwersytet Rolniczy Kraków

Awatar użytkownika
Sokena
Student
Student
Posty: 2
Rejestracja: 15 maja 2018, 16:55
Studiuję: Hodowla zwierząt

Re: Zmiana funkcji klawiszy klawiatury.

Post autor: Sokena » 15 maja 2018, 17:16

Kiedyś dużo zmieniałam. Programy tego typu potrafią być bardzo przydatne. Kiedyś moje klawiatury miały zawsze co najmniej kilka przycisków przypisanych ręcznie. Czasami nawet przydawało się w grach. Najwięcej jednak zmieniałam klawiszy do programów związanych z tworzeniem muzyki. Tam własne rozmieszczenie klawiszy mocno przyspiesza pracę.

Idź do źródła

ODPOWIEDZ

Wróć do „Informatyka”