Kierunek - Rekrutacja Inżynieria i Gospodarka Wodnej

Inżynieria i Gospodarka Wodna

Kierunek - Rekrutacja Inżynieria i Gospodarka Wodnej

Postprzez Dziekan » 22 lut 2012, 19:53

O kierunku - rekrutacja

Inżynieria Środowiska jest kierunkiem przyrodniczo-technicznym bazującym na pod¬stawowych przedmiotach ścisłych i przyrodniczych. Przygotowuje specjali¬stów zdolnych do rozwiązywania zagadnień w zakresie kształtowania i ochrony środowiska, inżynierii wodnej oraz infrastruktury terenów wiejskich. Absolwent kierunku Inżynieria Środowiska posiada wiedzę dającą mu podstawy do rozwiązywania problemów technicznych, technologicznych i organizacyjnych związanych z ochroną, wykorzystaniem i przekształcaniem zasobów środowiskowych - zarówno w środowisku przestrzeni wiejskiej, jak i w środowisku przestrzeni zurbanizowanej.
Wydział, po wizytacji specjalistów z krajów Unii Europejskiej został wpisany na listę Europejskiej Federacji Narodowych Stowarzyszeń Inżynier¬skich (FEANI). Tym samym zakres kształcenia na kierunku „Inżynieria Środowiska" został uznany za adekwatny do standardu studiów inżynierskich, obowiązującego w krajach Unii Europejskiej, a dyplomy absolwentów uprawniają do uzyskania tytułu inżyniera europejskiego (EUR ING) bez konieczności nostryfikacji. Uprawnia to naszych absolwentów do prowadzenia działalności inży¬nierskiej w krajach zachodnioeuropejskich i innych.
Absolwenci uzyskują przygotowanie do opracowywa¬nia projektów inżynierskich ochrony i kształtowania środowiska, ich realiza¬cji oraz eksploatacji i obsługi. Mogą być zatrudnieni w biurach projektowych, w przedsiębiorstwach i zakładach wykonawczych, instytucjach nadzorujących i eksploatujących urządzenia wodne, komunalne i ochrony środowiska. Mogą pracować w administracji rządowej i samorządowej, w szkołach średnich, uczelniach, instytucjach badawczych, bankach - po ukończeniu kursów uzupełniających - jako rzeczoznawcy w zakresie wyceny urządzeń i nieruchomości. Mogą także prowadzić własne firmy wykonawcze, biura projektowe i doradztwa tech¬nicznego w swojej branży.
Dyplom i odpowiednia praktyka zawodowa pozwalają na uzyskanie uprawnień budowlanych w zakresie posiadanego wykształcenia.


GOSPODARKA I INŻYNIERIA WODNA. Absolwent tej specjalności jest przygotowany do podjęcia pracy w administracji państwowej i samorządowej, w rejonowych i lokalnych zarządach gospodarki wodnej, przedsiębiorstwach projektowych i wykonawczych wodno-melioracyjnych, budownictwa wodnego oraz instalacji sanitarnych, a także zakładach komunalnych, rolnictwie, leśnictwie, instytucjach zajmujących się zintegrowanym zarządzaniem środowiskowym w kraju i Unii Europejskiej, wreszcie w placówkach naukowo-badawczych i szkolnictwie (po spełnieniu dodatkowych wymagań określonych odrębnymi przepisami), a także w fundacjach i organizacjach pozarządowych związanych z inżynierią środowiska.ZASADY KWALIFIKACJI

Konkurs świadectw dojrzałości (poziom podstawowy lub rozszerzony); 1 przedmiot do wyboru spośród: biologii, matematyki, chemii, geografii, fizyki z astronomią.

Kandydaci, którzy zdawali starą maturę

Kandydaci, ze świadectwem dojrzałości uzyskanym według zasad starej matury, którzy nie zdawali żadnego z w/w przedmiotów, podają liczbę punktów z wybranego spośród w/w przedmiotów w klasyfikacji końcoworocznej.

info:http://studia.biz.pl
Avatar użytkownika
Dziekan
Administrator
Administrator
 
Posty: 343
Dołączył(a): 28 lip 2009, 21:50
Lokalizacja: /home
Studiuję: Inż-Śr

Re: Kierunek - Rekrutacja Inżynieria i Gospodarka Wodnej

Postprzez Dziekan » 15 mar 2012, 19:35

Szczegółowe informacje o kierunku Inżynieria i Gospodarka Wodna na Uniwersytecie Rolniczym , znajdują się na stronie wydziałowej .

http://wisig.ur.krakow.pl/zasoby/5/wodna-info.pdf
Avatar użytkownika
Dziekan
Administrator
Administrator
 
Posty: 343
Dołączył(a): 28 lip 2009, 21:50
Lokalizacja: /home
Studiuję: Inż-Śr


Powrót do Inżynieria i Gospodarka Wodna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron