Zarejestruj

Zarządzanie - informacje o tym kierunku studiów.

Kierunek: Zarządzanie
Administrator
Avatar użytkownika
Posty:343
Dołączył(a): 28 lip 2009, 21:50
Lokalizacja: /home
Płeć: Mężczyzna
Studiuję: Inż-Śr

Zarządzanie - informacje o tym kierunku studiów.

Postprzez Dziekan » 28 sty 2012, 15:32

[center]Ogólnie[/center]
Absolwent powinien posiadać wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu nauk o zarządzaniu i nauk pokrewnych dotyczącą istoty, prawidłowości i problemów funkcjonowania organizacji – przedsiębiorstw, instytucji publicznych i struktur bezpieczeństwa państwa. Powinien posiadać umiejętności rozpoznawania, diagnozowania i rozwiązywania problemów gospodarowania zasobami ludzkimi, rzeczowymi, finansowymi i informacjami. Powinien być przygotowany do realizacji podstawowych funkcji zarządzania procesami (przedsięwzięciami) w organizacjach o charakterze gospodarczym, administracyjnym lub bezpieczeństwa publicznego. Absolwent powinien znać język obcy na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posługiwać się słownictwem specjalistycznym z zakresu zarządzania w tym języku.
Absolwent studiów II stopnia powinien posiadać umiejętności: krytycznej analizy, interpretacji i oceny zjawisk i procesów zarządzania w różnej skali, oceny wpływu otoczenia na te zjawiska (procesy) oraz przygotowania i podejmowania decyzji zarządczych, zwłaszcza strategicznych. Absolwent powinien posiadać umiejętności organizowania pracy zespołowej i kierowania zespołami oraz skutecznego komunikowania się, negocjowania i przekonywania.

[center]Co będziesz studiować?
[/center]
podstawy zarządzania, nauka o organizacji, mikroekonomia, finanse, prawo, matematyka, statystyka opisowa, zachowania organizacyjne, zarządzanie projektami, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie jakością, informatyka w zarządzaniu, marketing, badania marketingowe, rachunkowość finansowa, finanse przedsiębiorstwa, procesy informacyjne w zarządzaniu, bezpieczeństwo publiczne, dowodzenie, operacje i techniki operacyjne, koncepcja zarządzania, makroekonomia, prawo cywilne, etyka w zarządzaniu, statystyka matematyczna, zarządzanie strategiczne, zarządzanie procesami, marketing międzynarodowy, rachunkowość zarządcza, przedsiębiorczość, prawo handlowe, logistyka, psychologia w zarządzaniu, negocjacje, badania operacyjne, bezpieczeństwo, dowodzenie operacyjne;

[center] Perspektywy pracy[/center]
Absolwent powinien być przygotowany do pracy w charakterze specjalisty organizacji i zarządzania oraz menadżera/kierownika średniego szczebla zarządzania w przedsiębiorstwach lub kierownika/dowódcy zespołu w strukturach bezpieczeństwa państwa, a także do prowadzenia własnej działalności. Absolwent powinien posiadać umiejętności skutecznego komunikowania się, negocjowania i przekonywania oraz pracy w zespole.
Absolwent powinien być przygotowany do pracy na stanowiskach: specjalistycznych w systemie zarządzania, menadżerów średniego i wyższego szczebla, doradców i konsultantów w organizacjach o charakterze gospodarczym lub publicznym, a także do prowadzenia własnej działalności.
Absolwenci w zależności od specjalności, znajdują zatrudnianie w szczególności jako:
 • specjaliści i menedżerowie w przedsiębiorstwach prywatnych i państwowych (np. marketingu, zarządzania jakością, zarządzania zasobami ludzkimi, wykorzystania informatyki w procesach zarządzania, organizacji przedsiębiorstwa, zarządzania finansami oraz rachunkowości),
 • pracownicy urzędów administracji państwowej i samorządowej,
 • menedżerowie w instytucjach, fundacjach, stowarzyszeniach pozarządowych,
 • eksperci na rynku inwestycji, nieruchomości,
 • specjaliści ds. finansów, rachunkowości, w bankach, firmach ubezpieczeniowych oraz firmach świadczących usługi finansowe.
info:http://kierunkistudiow.pl/
 

google adsense
Google
 

Student
Avatar użytkownika
Posty:3
Dołączył(a): 16 sie 2017, 18:16
Płeć: Nieokreślona
Studiuję: Zarządzanie

Re: Zarządzanie - informacje o tym kierunku studiów.

Postprzez minister » 16 sie 2017, 18:24

Ten kierunek jest OK, nie żałuję.
 

 • Podobne tematy
  Odpowiedzi
  Wyświetlone
  Ostatni post

Powrót do Zarządzanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości