Zarejestruj

Rolnictwo upada ?

Kierunek:Rolnictwo
Administrator
Studiuję: Inż-Śr

Rolnictwo upada ?

Postprzez Dziekan » 01 wrz 2012, 21:18

Nie macie wrażenia , że w naszym kochanym kraju rolnictwo staję się po prostu nie opłacalne ?
W dużej mierze obarcza się za to rynek zbytu , po prostu koszty związane z wyprodukowaniem żywności niekiedy przekraczają realne dochody ze sprzedaży.

Drugim problemem jest zapewne ciągle powiększający się import , atrakcyjne ceny , duże ilości i obiecywana dobra jakość jest atrakcyjna dla skupujących firm.

Dlaczego o tym mówię , absolwenci kierunku Rolnictwa , będą meli nie mały orzech do zgryzienia. Zakładam , że zdecydowana większość myśli o otworzeniu własnej działalności , wprowadzeniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych i produkcji zdrowej polskiej żywności. Tylko jak się za to zabrać bez obaw ?

OK, możliwość pozyskania dotacji z Unii Europejskiej jest jakąś alternatywą na początek , jednak z biegiem czasu Rolnik musi sam zarobić na siebie , a jak ma to zrobić, gdy rynek nasyci się już towarem z importu lub ceny skupu będą mocno zaniżone.

google adsense
Google

Student
Studiuję: rolnictwo

Re: Rolnictwo upada ?

Postprzez misi3k » 12 lip 2017, 14:54

myślę że rolnictwo się zmienia - chociażby w zakresie zakupów on-line - https://www.sklepmetalfach.com.pl/pl/c/Zetor/96 kiedyś musiałem jeździć po części ok 50 km do najbliższego sklepu - teraz części przywozi mi kurier ;)

Student
Studiuję: leśnictwo

Re: Rolnictwo upada ?

Postprzez moniula » 05 kwi 2018, 9:24

Dziekan, Twój wpis aktualny jest przez cały ten czas ,
wymiera rolnictwo naturalne/ samozaopatrzeniowe,
pozostaje już tylko towarowe i intensywne,
przerażające tym bardziej że ludzkość potrzebuje więcej i więcej

Powrót do Rolnictwo